Blog
Blog

Dr. Candy Pharma blog

"Autorem našeho blogu je erudovaná farmaceutka paní PharmDr. Alice Sychrová, Ph.D., která Vám sděluje ty nejdůležitější informace a poznatky. Má bohaté teoretické i praktické zkušenosti. Přednáší na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně, kde edukuje budoucí lékárníky a praktické a odborné znalosti uplatňuje v lékárně při výdeji léčiv a při konzultaci s klienty o správném používání léčiv. Druhou posilou našeho týmu je RNDr. Jarmila Janečková. Podělí se s Vámi o bohaté znalosti, které za více než 30 let praxe jako městská kvalitářka a hlavně lékárnice ve vesnické i městské lékárně získala."

Sezónní onemocnění

Vše o bolesti v krku

Každý z nás se určitě mnohokrát setkal s bolestí v krku. Je to jedna z potíží, která se objevuje každý rok v sezóně podzim-jaro. Bolest v krku je nejčastěji příznakem virové infekce horních cest dýchacích.

1. 1. 2020

6 minut čtení

Sezónní onemocnění

Vše o kašli

Kašel je obranný mechanismus, který je příznakem různých onemocnění (infekčních i neinfekčních), ale také nežádoucí účinek některých léků. Pro řešení je nutné zjistit příčinu kašle. Základní dělení je na suchý a vlhký.

1. 11. 2019

9 minut čtení

Cestovní medicína

Vše o zácpě

Zácpa je problém, který trápí v současnosti spoustu z nás. Nevhodná strava, nedostatek pohybu, různá onemocnění nebo některé léčivé přípravky způsobují, že naše střeva nefungují, jak by měly.

1. 9. 2019

7 minut čtení

Cestovní medicína

Vše o pitném režimu

Člověk denně vyloučí močí 1,5 l vody. K dalším ztrátám tekutin dochází také pocením, dýcháním a vylučováním stolicí. Tuto vodu je proto nutné do těla doplnit ve formě tekutin a stravy . Vše o důležitosti vody se dozvíte zde.

1. 7. 2019

7 minut

Vitaminy a minerály

Vše o vitaminu C

Vitaminy jsou látky nezbytné pro správné fungování organismu. Nedodávají živiny, ale jsou potřebné pro řadu reakcí, které se v těle odehrávají. V tomto článku se podrobněji podíváme na vitamin C.

1. 5. 2019

5 minut čtení

Cestovní medicína

Vše o průjmu

Průjem je pro každého z nás nepříjemným stavem, který nás může postihnout doma, ale častěji mimo domov, třeba v práci nebo na dovolené. Jak se mu vyvarovat a co na něj skutečně zabírá?

1. 3. 2019

5 minut čtení